Ikrai: kaip pasigaminti?

Ikrai - Receptai | Patiekalai

Ikrai – vienas populiariausių delikatesų. Tą žino visi. Ikrai ne tik papuoš tiek kasdieninį, tiek šventinį stalą, bet ir taps puikia dovana draugui ar kolegai. Jų  galima nusipirkti jau ir visiškai paruoštų, bet galima ir patiems paruošti. 

Paprastai šie delikatesai skirstomi į dvi rūšis. Juoduosius (eršketinių žuvų) ir raudonuosius (lašišinių žuvų) ikrus. Viskas priklauso nuo to  iš kokių žuvų yra išgaunami ikrai. Be šių populiariausių ikrų rūšių, rinkoje taip pat galite rasti ir rožinių bei baltųjų ikrų. Tik turėtumėte žinoti, jog baltieji ikrai ne visada būna baltos spalvos. Dažnai jie būna gelsvi. 

Žinokite, ikrai klasifikuojami ne tik pagal žuvų rūšis, bet ir pagal perdirbimo būdą:

  • Grūdėtuosius ikrus. Jie yra pačios geriausios konsistencijos. 
  • Plėvelinius ikrus. Ruošiami iš ne iki galo subrendusių arba per daug subrendusių ikrų. Jų galiojimo laikas siekia vienerius metus.
  • Pasterizuotus ikrus. Jų galiojimo laikas apie aštuonis mėnesius.
  • Slėgtinius ikrus. Čia dažnai naudojami skirtingų žuvų ikrų mišiniai, kurie yra supresuojami iki vienalytės masės. Galioja aštuonis mėnesius. 

Taigi, galima teigti, jog grūdėtieji yra patys vertingiausi ikrai. 

Labai galima dažnai išgirsti klausimą: prie ko dera ikrai? Atsakome –  Ikrai kuo puikiausiai gali būti degustuojami vieni. Tačiau tikrai pasimėgausite puikiais patiekalais ikrus priderinę prie jūros gėrybių, virtų kiaušinių ar blynų. Beje, blynai su ikrai – išskirtinai rusiškas patiekalas. Patikėkite tai labai skanu. Dažnai žmonės bando ikrus derinti su mėsa. To tikrai nepatartina daryti. Kodėl? Ogi todėl, kad mėsa stipriai užgožia ikrų skonį. geriau šį skanėstą palikite švelnesniems patiekalams. 

Dar vienas labai populiarus patiekalas su ikrais – sumuštiniai. Tai gali būti sumuštiniai per visą rieką arba vieno kąsnio sumuštiniai.  Taip pat, raudonuosius ikrus galite tiesiog pateikti ant skrudintos duonos kartu su tepamu sūreliu.